Ковачевски: Парно ќе има во текот на целата грејна сезона, скопјани да бидат спокојни

пред 6 дена

Скопјани да бидат спокојни, парно ќе имаат и денеска и овој викенд и во текот на цела грејна сезона со соодветна температура, соопшти на социјалните мрежи претседателот на СДСМ и мандатар за состав на нова влада, Димитар Ковачевски.

„Како што најавив, Владата ги активираше сите механизми, ги презеде чекорите за да обезбеди топли домови и проблемот е надминат. Владините претставници детално ќе информираат за решението на прес-конференција.

Грижата за нашите сограѓани не е предизборен памфлет, туку преземање одговорност кога е најпотребно“, посочува Ковачевски.

Share

english dubbed anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

english anime AniWatch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AniWatch Naruto: Shippuden (Dub)

english anime Black Clover (Dub)

aniwatch app AniWatch Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

AniWatch Fairy Tail (Dub)

Scroll to Top