Кривична за возачот на Бесими и Бектеши – поминал на црвено и удрил во двете возила

пред 2 години

Возачот на службеното возило на министрите Фатмир Бесими и Бектеши доби кривична пријава за сообраќајката што се случи пред Владата.

Ј.Б. (38) со службеното возило „шкода“ не застанал на црвено светло на семафорот и кога навлегол во крстосницата на бул.„Св.Климент Охридски“ со бул.„Илинден“, удрил во возилото „киа“, кое пак од ударот го променило правецот и удрило во возило „фиат“.

Во несреќата со повреди се здобиле Ј.Б. и сопатникот од патничкото возило „шкода“, Б.Љ.(35) од Скопје, кои со возило на Итна медицинска помош се пренесни во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Share
Scroll to Top