Маж од Центар Жупа ширел порнографски материјал од малолетничка

пред 4 години

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против М.Д.(35) од селото Бајрамовци, општина Центар Жупа, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „прикажување порнографски материјал на дете“.

„Тој, на 09.10.2020 со закана од малолетничка побарал да му испрати фотографии со непристојна содржина кои, откако ги добил, ги препратил на друго лице.

Share
Scroll to Top