Македонија губи со 2:0 во првото полувреме со Украина

пред 3 години

Селекцијата на Украина после нешто повеќе од половина час игра стигна до предност од 2:0 против репрезентацијата на Македонија. Стрелци на головите за Укрина беа Јармоленко и Андриј Јаремчук.

Украина поведе со 1 наспрема 0 во 29-тата минута од мечот со Македонија.

Стрелец на голот беше Андриј Јармоленко.

Во 33-тата минута гол постигна Роман Јаремчук за водство на Украина од 2:0.

Горан Пандев успеа да постигне гол и на вториот натпревар на Европското првенство, но сепак немаше среќа бидејќи поради офсајд тој беше поништен.

Share
Scroll to Top