Малолетник нападнал и ограбил жена на пазар во Штип

пред 7 дена

Малолетник од Штип приведен за напад врз жена и кражба, што се случило денеска пред влезот на градскиот пазар во Штип.

„ Полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода М.З.(17) од Штип, затоа што околу 11.50 часот на ул.„Сутјеска“ пред влезот на градскиот пазар во Штип, физички ја нападнал З.М.(65) од Штип и насилно и го одзел паричникот во кој имало пари и лични документи. Полициски службеници го одзеле украдениот паричник и истиот со парите и лични документи го вратиле на оштетената З.М. Се работи на комплетирање на случајот, по што против М.З. ќе биде поднесена кривична пријава“ соопшти МВР.

Share

My Hero Academia 3 (Dub) Episode 25 at ANIMEFLIX sites like animeflix

Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 1 (https://animefreak.ws/m/aKJ1/ep-1) at website https://animefreak.ws animefreaks official website

Scroll to Top