Мајката на Пино: Се надевам до крајот на судењето ќе ѝ дадат доживотен затвор

пред 1 недела

По одново донесената 19-годишна затворска казна за Ангела Ѓорѓиевска, обвинета за соизвршителство во убиството на Пино Секондо, реакција имаше мајката на убиениот, Маја Трпковска. Таа се надева дека во текот на судењата на повисоките судови, на неправосилно осудената ќе и биде изречен доживотен затвор.

„Се надевам дека до крај на судењето ќе и дадат доживотен затвор. Јас не застанувам тука“, напиша Трпковска.

Мајката на Пино реагираше и при укинувањето на пресудата за Ѓорѓиевска, кога напиша: „Вода во пустина ќе најдеш ама Правда во Македонија тешко. Нема правда во Македонија“.

Кривичниот суд повторно и изрече затворска казна од 19 години на Ангела Ѓорѓиевска за убиството на Пино Секондо. Ова е практично иста казна како што и претхдно и беше изречена, а Апелација ја укина и го врати предметот на повторно судење. Адвокатот Sвонко Давидовиќ кој ја застапува Ѓорѓиевска пред судот, тврди дека без ниту еден доказ, туку врз основа на како што посочи: „ти реков, ми рече“ е донесена пресуда по предметот. Според него, не е постапено по напатствијата дадени од Апелација, од каде посочиле дека материјалните докази не го потврдувале извршеното дело.

Share

ANIMEFLIX: Just Because! anime episode 12 online free at https://animeflix.nl fairy tail animeflix

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Watch Skating Rink Kaleidoscope Episode 12

WCOStream: Crayon Shin-chan: Arashi wo Yobu Appare! Sengoku Daikassen anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream harley quinn

Website https://gogoanime.be: Watch The Great Rabbit gogoanime Episode Full go go anime

Scroll to Top