Европскиот сојуз за промена: ДУИ е главната пречка за ЕУ-интеграциите

Меџити: Сите бегаат од ДУИ како од корона

пред 3 месеци

Изет Меџити, лидерот на Демократското движење, чија партија е дел од коалицијата ВЛЕН рече дека „на ВМРО-ДПМНЕ ѝ треба албански партнер како ВЛЕН, за да биде целосна сликата“.

-Од ДУИ денес сите бегаат како од корона. Дури и ВМРО-ДПМНЕ и Максим Димитриевски бегаат од ДУИ и не сакаат влада со нив, рече Меџити на средби со граѓани во општина Чаир и во Сарај.

Ветува решавање на клучните проблеми на граѓаните во нивните општини.

За Меџити, само на тој начин ќе се претендира за европски вредности и европски фронтови. Немањето канализација и елементарни услови за живот е недозволиво, истакнува тој.

Текстот Меџити: Сите бегаат од ДУИ како од корона е превземен од МАКФАКС.

Share
Scroll to Top