Мицкоски: За два дена се собрани 45 илјади потписи против фалсификат попис – македонската пролет доаѓа

пред 3 години

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Според него, за само два дена собрани се 45 илјади потписи.

Денес се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта. За два дена собрани се…

Posted by Hristijan Mickoski on Недела, 21 февруари 2021

„Благодарност до секој еден граѓанин за поддршката. Никој повеќе го нема правото да го игнорира народот, затоа што народот е силата, енергијата и кај него е вистината. 45 илјади потписи за вистински попис. Но и многу поширока порака за власта, која ако сега не ја разбираат, ќе ја разберат многу скоро“, посочува Мицкоски.

Според ВМРО-ДПМНЕ, граѓаните и денеска упатиле јасна порака до Зоран Заев и СДСМ, дека не се за фалсификат попис кој, како што се вели, нема да ја отслика реалната бројка на населението во државата.

„Ги охрабруваме сите граѓани кои се уште не се потпишале против овој фалсификат попис, да го сторат тоа на некои од штандовите и заедно да го спречиме злото наречено Зоран Заев и СДСМ“, порачаа од опозициската партија.

Share
Scroll to Top