Наместо да седи во изолација, неготинчанец уплаќал ливче во спортска обложувалница

пред 10 месеци

Кривична пријава доби 19-годишен неготинец, кој вршел уплата во спортска обложувачница иако требало да седи дома оти му била одредена домашна изолација поради коронавирусот.

Од полицијата информираат дека кривичната пријава е поднесена поради непостапување според здравствените прописи за време на епидемија.

„На 1.12.2020, по одредената изолација во домашни услови, Ѓ. П. во спортска обложувачница во Неготино извршил уплата со физичко присуство“, информираат од МВР.

Share

Tokyo Revelation Episode Full

Website https://animekisa.in: Watch Komaneko: the Curious Cat animekisa Episode Full watch anime online

WCOStream: Night Head Genesis anime episode 24 online free at https://wcostream.cc wcostream harley quinn

Website https://kissanime.mx: Watch Slayers Excellent kissanime Episode 3 kissanime black clover

Forum acronis: https://forum.acronis.com/user/359867

Folkd: https://www.folkd.com/user/gogoanimelol

Scroll to Top