На Табановце приведен бегалец по кој трагал Интерпол

пред 9 месеци

Вчера во 16.00 часот на граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека З.А.(35) од Р.Албанија се наоѓал на СТОП-листа на Интерпол и за него била распишана меѓународна потерница. Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, соопшти полицијата.

Share

AniWatch watch anime dub: The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 14

WCOStream we bare bears wcostream: Watch Bleach Episode 249 (https://wcostream.cc/m/qJq/ep-249)

Scroll to Top