Новите членови на ДИК дадоа свечена изјава во Собранието

пред 9 месеци

Новите членови на Државната изборна комисија дадоа свечена изјава пред претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Нови членови на највисокото изборно тело во државата, кои беа избрани на 12 јануари, се: Александар Даштевски, претседател; Дитмире Шеху – потпретседателка и членови: Борис Кондарко, Оливер Ристовски, Радица Ристеска, Бобан Стојаноски и Кренар Лога.

Даштевски, кој беше предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека тој е најнепартиски претседател на ДИК затоа што не е член на некој партиски орган, а ниту бил дел од некои партиски активности.

Share

WCOStream: Midnight occult civil servants anime episode 12 online free at https://wcostream.cc watch anime online

Website https://animeheaven.pro: Watch Fire Emblem (Dub) animeheaven Episode 2 anime stream

Website https://animekisa.in: Watch Chang An Huan Jie animekisa Episode 40 dubbed anime

AnimeFLV: Mobile Suit Gundam (Dub) anime episode 43 online free at https://animeflv.uk anime stream

Disqus: https://disqus.com/by/animeflixnl/

Quan2 hochiminhcity: http://quan2.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopYVBDTHP/DispForm.aspx?ID=766

Scroll to Top