Облачно и дождливо, на планините снег

пред 11 месец

Времето денеска претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во западните делови, каде локално ќе наврнат нови над 20 л/м2. На повисоките планини на северозапад врнежите ќе бидат од снег од кои ќе има дополнителна снежна покривка. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 6 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде облачно и од изутрина со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне 10 степени.
 
Во следните денови ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд. До понеделник врнежите повремено ќе бидат поројни и најобилни во западните делови каде дневните количества на воден талог понекаде ќе надминуваат 20 л/м2. Во западните делови и особено на северозападот на планините ќе врне снег и значително ќе се зголеми снежната покривка. Врнежите повремено ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места особено на северот од вечерните часови во сабота и преку ноќта.

Share

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 11

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 20

AnimeFreak Dragon Ball (Dub)

animefreaks website Naruto: Shippuden

anime freak site Your Name.

Scroll to Top