Отворен ден во прифатилиштето за бездомни кучиња на ЈП Лајка

пред 4 дена

Поради големиот интерес и желба на граѓаните да волонтираат и да се дружат со кучињата кои се згрижени во прифатилиштето за бездомни кучиња, ЈП Лајка утре (14. мај) организира отворен ден од 11 до 15 часот.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„На овој отворен ден пријавените волонтери ќе имаат можност во паркот на милениците да се дружат, односно да играат, хранат, бањаат и да ги чешлаат кучињата од Лајка“, велат од јавното претпријатие од каде ги покануваат граѓаните што планираат или размислуваат да вдомат куче, својот миленик да го изберат од нивното прифатилиште.

На отворениот ден посетителите и потенцијални вдомувачи на куче ќе имаат можност да се запознаат подобро со кучињата за кои се заинтересирани и да ги добијат сите детални информации и одговори на нивните прашања.

Од Лајка најавуваат дека отворените денови планираат да ги организираат еднаш месечно, со цел да ги доближат граѓаните до нивната работа, а истовремено да ги поттикнат сите оние што сакаат да вдомат бездомно куче.

Share

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

english dubbed anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

GoGoAnime The Rising of the Shield Hero

GoGoAnime Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 5

animes online Attack on Titan Final Season

free anime online GoGoAnime Naruto (Uncropped) (Dub)

tải go88
Scroll to Top