Познат идентитетот на убиените во Топанско поле

пред 3 години

МВР со детали за пукањето ноќеска во скопската населба Топанско поле. Како што се наведува убиени се лицата А.Б.(28) и Б.В.(24), двајцата од Скопје.

Убиството на двете млади момчиња се случи доцна ноќеска на бул.„Македонско – Косовска бригада“.

„ По излегување на местото на настанот од страна на полициски службеници, било пронајдено патничко моторно возило „цитроен“ со скопски регистарски ознаки и две лица кои не давале знаци на живот. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт кај двете лица. Пронајдени се чаури од огнено оружје (пиштол и автоматска пушка). Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот“ соопшти МВР.

Share
Scroll to Top