Посебен режим на сообраќај поради натпреварот „Триоги триатлон“ во Скопје

пред 3 дена

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека, денеска, од 9 до 12 часот, поради натпреварот „Триоги триатлон“, МВР ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќај на одредени сообраќајници во Скопје.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Стартно-целната позиција на натпреварот е Спортскиот центар „Борис Трајковски“, а натпреварувачите ќе се движат на дел од улиците околу СЦ „Борис Трајковски“ и по десната коловозна лента од булеварот Илинден“, потоа на потегот од крстосницата на булеварот 8 Септември до крстосницата со улицата Љубљанска и обратно.

Од тие причини Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот на горенаведените сообраќајници, а сообраќајот ќе се пренасочува на околните сообраќајници.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат наредбите што ги издаваат полициските службеници на сообраќајниците на кои ќе се одвива настанот.

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Horimiya

watch anime 4Anime One-Punch Man

4Anime High School DxD

animes online 4Anime Naruto (Dub)

BANANA FISH

tải go88
Scroll to Top