Претрес во Охрид, пронајден пиштол и куршуми

пред 2 години

Полицијата го приведе Т.А.(36) од Охрид, откако при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пиштол марка „бровинг“ калибар 7.65 милиметри и 40 куршуми.

За настанот е запознаен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против Т.А. ќе биде поднесена пријава по член 396 од Кривичниот законик.

Share
Scroll to Top