Приведени двајца крадци во Куманово, одземеното вратено на сопственикот

пред 2 години

Синоќа во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода М.И.(30) и Е.И.(34) од Куманово.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Тие се сомничат дека минатата недела со употреба на сила влегле во објект на улицата „Димитар Влахов“ и одзеле повеќе предмети.

Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share
Scroll to Top