Приведени двајца скопјани кои уценувале 19-годишна девојка

пред 1 година

Две момчиња од Скопје се приведени денеска поради уценување на 19-годишна девојка дека ќе објават компромитирачки материјали за неа. Како што информира полицијата, девојката пријавила дека била уценувана од две лица да им даде пари за да не објават компромитирачки содржини за неа, по што полицијата ги привела А.С. (19) и Е.Н. (23) поради „уцена“.

„Веднаш по добиената пријава, преземени се соодветни мерки и активности, по што веднаш се приведени А.С. и Е.Н. и кај нив се пронајдени докази за стореното кривично дело. Против нив до надлежното обвинителство ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави“, соопшти МВР.

Share

animes online. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Attack on Titan Season 3

anime sites That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

watch anime AnimeFreak Fairy Tail (Dub)

Attack on Titan Episode 19

AnimeFreak Record of Ragnarok Episode 12

Scroll to Top