Приведени пет улични дилери во Скопје

пред 4 месеци

Вчера и денес на подрачјето на Скопје полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во соработка со Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје преземаа акција за откривање и сузбивање на улични дилери со дрога при што лишени до слобода се пет лица и тоа:

– на подрачје на Аеродром е лишен од слобода Т.Ј.(31) од Скопје затоа што по извршен претрес по издадена судска наредба во неговиот дом се пронајдени марихуана и две дигитални ваги,

– на подрачје на Карпош се лишени од слобода Б.Т.(50) и Д.Т.(50) двајцата од Скопје затоа што кај Д.Т. се пронајдени марихуана и прашкаста материја и

– на подрачје на Карпош се лишени од слобода И.П.(32) и М.Д.(37) двајцата од Скопје затоа што по извршен претрес по издадена судска наредба во домот на М.Д. е пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случаите ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Share

tải sunwin

sunwin club sunwin club sunwin web

tải sunwin

tải sunwin sunwin tài xỉu game sunwin

sunwin sunwin club tải sunwin

Scroll to Top