Приведени разбојници во Сарај кои краделе од банкомати

пред 9 месеци

Четири лица се приведени по претреси од полицијата во Сарај, бидејќи краделе од банкомати.

Од МВР информираат дека претреси биле вршени во селото Долно Свиларе, при што се пронајдени муниција и пшредмети поврзани со извршени кривични дела.

„Приведени се Р.Р. (33), Г.К. (36), М.Ф. (27) и Е.М. (32) поради основно сомнение за сторени кривични дела „тешка кражба“ на банкомати на банка во Кичево, како и нелегално поседување оружје и распрскувачки материјали“, велат од полицијата.

Лицата со соодветна кривична пријава се предадени на ОЈО Кичево за натамошна постапка.

Share

Website https://animetv.cc: Watch Joshiraku animetv Episode 13 animetv boruto

AnimeKisa: The Labyrinth of Grisaia: The Cocoon of Caprice 0 anime episode Full online free at https://animekisa.in anime sites

TwistMoe: Project A-ko: Uncivil Wars (Dub) anime episode 2 online free at https://twistmoe.net watch anime free

Animepahe: KILL la KILL anime episode 24 online free at https://animepahe.cc free anime online

Nootheme: https://nootheme.com/forums/users/gogoanimelol/

Lifeofpix: https://www.lifeofpix.com/photographers/animefreakws/

Scroll to Top