Приведени седум лица од Боговиње поради тепачка

пред 7 месеци

Седум лица од тетовското село Боговиње вчера биле приведени од страна на полицијата поради физичка пресметка.

„Б.М.(42), А.М.(53), З.М.(41), Е.Б.30), И.Б.(29), Ќ.Б.(58) и В.Б.(32), сите од с.Боговиње, тетовско, го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка во која користеле тврди и остри предмети. Тие биле задржани во полициска станица за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Подоцна, при претрес извршен во домот на Ќ.Б.(58), биле пронајдени гасен пиштол, куршуми и нож. По документирање на случајот против пријавените ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Share

4Anime persona 4 the animation funimation: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) Episode 7

AniWatch anime sites: Fire Force Season 2 Episode 24

Scroll to Top