Приведен арачиновец за издржување казна затвор од 10 години

пред 4 години

Полициски службеници утрово од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек за потрага го приведоа О.Б. (53) од с.Арачиново, кој се барал со меѓународна потерница за издржување на казна затвор од 10 години. Лицето ќе биде спроведено во КПД Идризово.

Share
Scroll to Top