Приведен криминалец за издржување казна затвор

пред 3 години

31 годишeн скопјанец бил приведен откако претходно се барал за издржување затворска казна за сторено кривично дело криумчарње мигранти.

Според информации од МВР, вчера во 14.25 часот од страна на полициски службеници од СВР Скопје во Полициската станица Гази Баба, по претходно добиена судска наредба, бил приведен Р.С.(31) од Скопје, поради тоа што се барал за издржување на казна затвор за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Тој бил спроведен до затворот Скопје за издржување на затворската казна.

Share
Scroll to Top