Приведен криминалец по распишана потерница, кај него пронајден хероин

пред 2 години

Вчера во 11.30 часот, полициски службеници од ОВР Струга го привеле Ф.Р.(36) од скопско Шуто Оризари.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Приведувањето е извршено врз основа на претходно распишана потерница поради бегство од Казнено-поправната установа Затвор Скопје каде бил на издржување казна затвор во траење од 2 години и 10 месеци.

Притоа, кај него биле пронајдени и одземени две пакувања хероин и по документирање на случајот ќе му биде поднесен соодветен поднесок.

Тој бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Share
Scroll to Top