Приведен разбојник од Скопје, запленет пиштол

пред 1 година

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба денеска го приведоа Д.П., кај кого при претрес на дом, по добиена судска наредба, беше пронајден пиштол и рамка со седум куршуми.

Д.П. е осомничен и за извршени разбојништва, а по документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти МВР.

Share

watch animes. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

free anime Attack on Titan Season 3 Part 2

animeflix How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

dubbed anime ANIMEFLIX Attack on Titan (Dub)

anime to watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Scroll to Top