Приведен 22-годишен бегалец од затвор

пред 6 дена

Приведен 22-годишен бегалец од Затворот Скопје.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Споредџ информациите, утрово во 08.50 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле А.А. од село Глумово, скопско. Тој бил баран со потерница поради бегство од казнено-поправната установа Затвор Скопје.

Лицето ќе биде спроведено во установата за издржување на казната.

Share

go88 inpho Go88 – Trang trò chơi Tài Lộc ăn tiền ảo lãnh tiền thật tải game tài xỉu đổi tiền that go88

sunwin bị bắt lô đề sunwin sunwin hệ thống quá tải

Scroll to Top