Приведенa 29-годишна гостиварка, била барана со потерница за казна затвор од три години

пред 2 години

Денеска во 09.45 часот во близина на автобуската станица во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово – Полициска станица Гостивар ја лишиле од слобода М.И.(29) од с.Вруток, гостиварско.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Таа била барана со потерница од Основен суд Тетово за издржување казна затвор од три години во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за сторено кривично дело по член 237 ст.1 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведеното во установата за издржување на казната, соопшти полицијата.

Share
Scroll to Top