Приведенa 29-годишна гостиварка, била барана со потерница за казна затвор од три години

пред 1 месец

Денеска во 09.45 часот во близина на автобуската станица во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово – Полициска станица Гостивар ја лишиле од слобода М.И.(29) од с.Вруток, гостиварско.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Таа била барана со потерница од Основен суд Тетово за издржување казна затвор од три години во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за сторено кривично дело по член 237 ст.1 од Кривичниот законик.

Лицето ќе биде спроведеното во установата за издржување на казната, соопшти полицијата.

Share

tải sunwin apk game bài sunwin sunwin apk

tải sunwin

sun win

sun win

sunwin club sunwin game bài sunwin

Scroll to Top