Притвор за тренер по џудо од Прилеп кој сексуално злоставувал малолетни ученички

пред 2 години

Прилепското основно јавно обвинителство поведе постапка против маж на возраст од 46 години, за кој постои сомнение дека сторил продолжено кривично дело – обљуба со злоупотреба на положбата.

Како што се наведува во соопштението, осомничениот како тренер по џудо, од април до ноември минатата година, во Прилеп и на други места, заради задоволување на полови страсти, со злоупотреба на својата положба извршил полови дејствија врз малолетнички (на возраст на или над 14 години) кои му биле доверени како ученички заради тренирање и воспитување.

За 46-годишникот определен е притвор во траење до 30 дена.​

Share
Link with us
Game bài đổi thưởng
    Trình anh không thiếu xxn brother sister, anh thiếu con gà a đập anh vui Con gà gáy le té le te sáng đi xem phim porn huf con gà ơi :D
Scroll to Top