Пријава за тетовец кој без дозвола градел викендичка во Елен Камен

пред 5 месеци

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.Р.38) од тетовското село Желино поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Тој, во текот на 2019 година, како сопственик на локација во населбата „Елен Камен“, атар на струшкото село Калишта, без соодветно одобрение и спротивно на основниот проект, започнал со изградба на викенд куќа.

Share

Watch Fate/stay night: Heaven's Feel - III. Spring Song Episode Full - Cam at Funimation funimation website

Watch Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita Episode Preview (https://animefreak.ws/m/aKKo/ep-1) at website https://animefreak.ws amine freak tv

Scroll to Top