Променливо облачно време со повремени врнежи

пред 4 месеци

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне.

Во источните делови на места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Во западните делови ќе дува слаб до умерен западен ветер. Минималната температура биде во интервал од 5 до 11, а максималната ќе достигне од 15 до 21 степен.

Во Скопје претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне променливо облачно. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне 19 степени.

Во следните денови се очекува период на претежно стабилно време, освен во среда кога во јужните делови ќе има услови за локален дожд.

Share

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) (https://animeflix.nl/m/Lxz1) Episode 39 at website https://animeflix.nl animeflix website

Bloom Into You (https://kissanimeonline.com/m/qlzz) Episode 13 at KissAnime kissanime gogoanime

Scroll to Top