Променливо облачно со врнежи од дожд, температурата до 24 степени

пред 9 месеци

Времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, кои најдолго ќе се задржат во источните делови каде на места ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Во останатите подрачја се очекува врнежите да престанат до пладне или рано попладне, но преку целиот ден на повеќето места ќе има зголемена облачност, информира УХМР

Ќе дува умерен, а во источните делови засилен јужен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 14, а дневната од 17 до 24 степени.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринската температура ќе биде околу 13, а дневната ќе достигне 19 степени.

Од сабота следува период на стабилно време, освен в недела во западните делови каде е можен слаб локален дожд. Ноќите ќе бидат студени, а дневната температура до понеделник ќе биде во опаѓање, а потоа ќе расте.

Share

AnimeHeaven anime heaven org: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 1

KissAnime kissanime your name: Watch Naruto Episode 157

Scroll to Top