Пронајдено трајно решение за проблемот со матичен лекар во Шуто Оризари

пред 2 недели

Министерството за здравство информира дека е изнјадено трајно решение за проблемот со матичен лекар во општината Шуто Оризари.

После 6 неуспешни обиди за закуп на ординација за матичен лекар во Поликлиниката во Шуто Оризари денеска добивме апликација на седмиот оглас од приватна Поликлиника која аплицираше и планира закуп на ординацијата во рамките на своја Поликлиника.

Со ваквиот ситем на вршење здравствена дејност во рамките на Поликлиниката се гарантира трајноста на ова решение, велат од МЗ.

Од министерството информираат дека завршила и набавката на опремата за гинеколошката ординација за оваа општина со што како што велат од таму министерството го решило деценискиот проблем во општината.

Share

AnimeHeaven watch animes: Watch Hunter x Hunter (Dub) Episode 77

4Anime haikyuu 4anime: Naruto (https://4anime.biz/m/nMxR) Episode 220

Scroll to Top