Рама и Ковачевски со селфи од Брисел: Навикнавме на оваа шарада

пред 6 дена

Албанскиот премиер Еди Рама во друштво на македонскиот премиер Димитар Ковачевски испрати заедничко селфи од Брисел. Под фотографијата напиша дека се навикнати на оваа шарада на Европската унија.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„ Сè уште го чекате Годо? Не, ние сме навикнати на оваа шарада и повеќе од кога и да е сме посветени на поттикнувањето на модернизацијата на нашите земји и нашиот регион со непоколеблив европски дух“ – напиша Рама.

Пред почетокот на Самитот во Брисел, Рама ја обвини Бугарија дека киднапирала две членки на НАТО, мислејќи на Македонија и Албанија.

„Отворен Балкан“ е реален одговор на ситуацијата во која го продолжуваме патот на интеграцијата бидејќи немаме алтернатива, порача Рама.

Share

kích hoạt số điện thoại go88

hướng dẫn nạp tiền sunwin sunwin energy and infra pvt ltd sunwin ăn gì ngon

Scroll to Top