Расчистени осум кражби на добиток и маркети во Гостивар, осомничени пет лица меѓу кои и дете

пред 1 година

Полицијата расчисти осум кражби и тешки кражби и до гостиварското Обвинителство поднесе кривични пријави против : Е.А.(26), И Ф.(30) и малолетник, сите од гостиварски Добридол и против Л.С.(40) и С.И.(36) од гостиварско Форино. ж

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„Првите тројца пријавени од Добридол се сомничат дека во текот на овој месец во неколку наврати противправно одзеле добиток од штала во гостиварско Сенокосе и го продале на други лица, а двајцата форинци дека во март годинава извршиле тешки кражби во маркети во Гостивар“, информираа од полицијата.

Вкупната имотна корист со која противправно се стекнале петмината осомничени се проценува на 244 илјади денари.

Share
Scroll to Top