Санкционирани 292 лица за неносење маска

пред 5 месеци

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 292 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

Share

WCOStream wcostream dragon ball z: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 4

4Anime 4anime official site: Watch Naruto Episode 63 (https://4anime.biz/m/nMxR/ep-63)

Scroll to Top