СДСМ: Новиот директор на РЕК Битола е дипломиран машински инженер и искусен, докажан кадар

пред 2 недели

„ВМРО-ДПМНЕ партијата која како власт го урниса енергетскиот сектор а цената на струјата ја зголеми за 100 отсто денес како опозиција омаловажува искусни кадри кои се посветени на надминување на предизвиците во енергетиката.

Како што објави и АД ЕСМ новиот директор на РЕК Битола е искусен, докажан кадар, кој досега ја извршувал функцијата директор на Термоелектрана, а претходно бил координатор за Електромашинско одржување и раководител на Служба за техничка сигурност.

Станува збор за човек кој е дипломиран машински инженер и магистер по менаџмент на човечки ресурси, кој претходно работел во приватниот сектор и тоа токму во владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога професионалните кадри беа маргинализирани само затоа што не беа членови на ВМРО-ДПМНЕ и дел од режимот.

Срамно и ниски се обидите на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски за омаловажување на високо образовани лица кои дават свој придонес во општеството.

Со тоа се покажува дека оваа партија дека не е излезена од режимската матрица на напади и омаловажувања на секој кој не мисли како нив“.

Соопштение на СДСМ

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

Dragon Ball Z (Dub)

Naruto: Shippuden (Dub)

anime stream How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) Episode 23

AnimeDao Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

Scroll to Top