Седуммина повредени во судир на три возила на патот Кичево-Гостивар

пред 5 месеци

Седум луѓе се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случила на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај с.Зајас, помеѓу три возила.

„ Во Медицинскиот центар Кичево тешки телесни повреди биле констатирани кај возачот Ј.В., а кај сопатниците од нејзиното возило А.А.(23) и Е.С.(23), двајцата од Кичево, кај возачот Ш.В. и неговите сопатници С.С.(22) и А.С.(32) од Кичево, како и кај возачот Џ.А., биле констатирани телесни повреди“ се наведува во соопштението на МВР.

Извршен е увид на местото на незгодата.

Share

4Anime haikyuu 4anime: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26

AnimeHeaven watch anime free: Attack on Titan Season 3 Part 2 (Dub) Episode 10

Scroll to Top