Скопјанец тешко повреден откако со возилото излетал од патот кај село Сарај

пред 1 година

Синоќа околу 21.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје – Тетово, кај с.Сарај, патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(49) од с.Крушопек, скопско, излетало од патот.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Share
Scroll to Top