Слаб земјотрес почувствуван во Виница

пред 1 месец

Земјотрес од 2,4 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван синоќа во Виница.

Земјотресот се случил 21 минута по полноќ, информираат од Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Епицентарот се наоѓа на 100 километри источно од Скопје и потекнува од епицентралното подрачје Делчево-Берово.

Share

Website https://animeheaven.pro: Watch anohana: The Flower We Saw That Day (Dub) animeheaven Episode 11 animeheavenru

AnimeFLV: Journey to the West: Legends of the Monkey King (Dub) anime episode 26 online free at https://animeflv.uk english dubbed anime

Website https://animedao.nl: Watch Mobile Suit Gundam Wing: Endless Waltz animedao Episode 3 animedao

Website https://animekisa.in: Watch My Little Goat animekisa Episode Full animekisatv

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/animefreakws

Cults3d: https://cults3d.com/fr/utilisateurs/gogoanimelol

Scroll to Top