Тешко повреден возач на мопед по удар со автомобил во струмичко

пред 6 дена

Вчера во 10.40 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локалниот пат од с.Нова Маала кон с.Чанаклија, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мопед без регистарски ознаки, управуван од Г.О.(63) од с.Чанаклија и патничко моторно возило „фолксваген фолф“ со струмички регистарски ознаки, управувано од Е.Ј.(39) од Струмица.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мопедот Г.О. кои му биле констатирани во Медицински центар Струмица.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Share

https://tai.go88.is/

sunwin nổ hũ apk cho android cách tải sunwin download sunwin apk

Scroll to Top