Уапсен крадец од Скопје, бил фатен непосредно по кражбата

пред 3 месеци

Утрово во 08.15 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар го лишија од слобода Џ.Х. (24) од Скопје, непосредно по извршување на кривично дело „тешка кражба во обид“ од барака сопственост на ЕВН Македонија на подрачјето на Центар.

Џ.Х. бил приведен во полициска станица, при што го појаснил начинот на извршување на кривичното дело.

Во координација со Јавен обвинител, по комплетно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираа надлежните.

Share

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animeflix.nl: Watch No Guns Life 2nd Season (Dub) animeflix Episode 12 animeflix howls moving castle

Dribbble: https://dribbble.com/animefreakws/about

Forums asp: https://forums.asp.net/members/animefreakws.aspx

Scroll to Top