Уапсен кумановец кој избегал од затворот во Идризово

пред 4 месеци

Полицијата уапси умановец кој избегал од затворот во Идризово, а кој имал за доиздржување затворска казнa од околу три години

Според информациите на МВР, вчера во 21.45 часот, полициски службеници, врз основа на судска наредба, го привеле Ф.З.(26) од Куманово за доиздржување казна затвор од две години и 11 месеци во Казнено-поправната установа Затвор Идризово.

За него била распишана потерница, а бил осуден за злоупотреба на безвизниот режим со државите членки на Европската унија и на Шенгенскиот договор и за тешка телесна повреда.

Share

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season (https://animeplanet.cc/m/gL1q) Episode 1 at website https://animeplanet.cc. See more arifureta shokugyou de sekai saikyou anime planet

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments Episode 23 (https://gogoanime.be/m/jVLX/ep-23) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime gintama

Scroll to Top