Уапсен скопјанец осомничен за 33 кражби во Битола и Охрид

пред 8 месеци

Скопјанец на возраст од 21 година, со инцијали Р.М, бил уапсен на 6 март под сомнение дека извршил повеќе кривични дела „тешка кражба“ и „кражба“ на подрачјето на Битола и Охрид.

По целосно документирање на случајот, битолската и охридската полиција до надлежното Јавно обвинителство, против осомничениот ќе поднесенат кривични пријави за вкупно 33 кривични дела.

Од нив 23 ги извршил во Битола, односно две кривични дела „тешка кражба“ во продавница, две кривични дела „тешка кражба“ на велоспипед, две кривични дела „кражба“ на велосипед и 17 кривични дела „тешка кражба“ во патнички возила, додека, на подрачјето на Охрид извршил вкупно 10 кривични дела, од кои две кривични дела „тешка кражба“ на велосипед и осум кривични дела „тешка кражба“ во патнички возила.

Share

ANIMEFLIX Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Hellsing Episode 13

Website https://gogoanime.be: Watch Love Hina Spring Movie (Dub) gogoanime Episode Full classroom of the elite gogoanime

Major S3 Episode 26

Ttlink: http://ttlink.com/kissanimemx

60d2a2d7b4471 site123: https://60d2a2d7b4471.site123.me/

Scroll to Top