Уапсен 59-годишен маж кој им испраќал еротски фотографии на малолетнички на „Фејсбук“

пред 3 години

Полицијата приведе 59-годишен маж од село Ораовица, радовишко, со престојувалиште во село Ерџелија, светиниколско кој е обвинет дека им испраќал еротски фотографии на малолетнички на „Фејсбук“.

Како што соопшти МВР, полицијата вчера го приведе Б.Т.(59) од , поради постоење основи на сомнение дека преку социјални мрежи намамувал малолетничка на обљуба.

„Извршен е претрес во домот на М.А.(63) во село Ерџелија, каде престојувал Б.Т., при што одземен е мобилниот телефон кој го користел осомничениот. По целосно документирање на случајот, против Б.Т. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава до надлежното обвинителство“, соопшти МВР.

Осомничениот им испраќал еротски фотографии на малолетнички и им се заканувал дека ќе бидат киднапирани и силувани ако кажат некому за пораките.

Share
Scroll to Top