Удавен маж пронајден во водите на Пчиња, претходно бил пријавен за исчезнат

пред 4 месеци

Во близина на мостот на автопатот Велес-Катланово, во водите на реката Пчиња, вчера бил пронајден починат 73-годишен маж.

Според информациите од МВР, се работи за жител на Катланово, со иницијали С.П. кој на 20 јануари бил пријавен за исчезнат.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.

Share

KissAnime detective conan kissanime: Watch Hunter x Hunter Episode 84 (https://kissanimeonline.com/m/zmL/ep-84)

AnimeFreak animefreak site: That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

Scroll to Top