Укината забраната за камиони на преминот Буково

пред 3 години

Од 10:30 часот е укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец правец Ресен – Охрид преку планинскиот премин Буково, соопшти АМСМ.

Забраната беше воведена поради врнежите од снег и ниските температури.

Share
Scroll to Top