Улица „Бојмија“ во населба Острово станува еднонасочна

пред 6 месеци

Деновиве се поставува хоризонтална и вертикална сигнализација за воведување еднонасочен режим на улицата „Бојмија“ во населбата Острово, зад Трговскиот центар „Скопјанка“, во правец кон Железничката станица.

„Воведувањето на новиот сообраќаен режим ќе придонесе да се намали сообраќајниот метеж, а со тоа да се зголеми и безбедноста на пешаците“, изјави градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин.

Од идната недела ќе почне воспоставувањето на новиот сообраќаен режим и на улиците во населбата Лисиче, со вертикална и хоризонтална сообраќајна сигнализација, што ќе овозможи зголемување на безбедноста на сите учесници во сообраќајот.

Share

4Anime persona 4 the animation online: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 8 (https://4anime.biz/m/7VVx/ep-8)

AnimeDao detective conan animedao: Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12

Scroll to Top