Утре облачно време со дожд и температура до 11 степени

пред 8 месеци

Времето утре ќе биде претежно облачно, на југ со сончеви периоди, а со повремен дожд претежно во северните делови од земјата. На планините врнежите ќе бидат од снег, а повремен снег ќе има понекаде и на повисоките места.

Во северните делови ќе дува слаб до умерен северен ветер, а слаб јужен во јужните делови од земјата. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 5, а максималната од 6 до 11 степени.

Во Скопје, претежно облачно со повремен дожд особено попладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне до 8 степени.

Утре и во среда ќе преовладува променливо облачно време и особено на северозападот со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места со повремен снег. Преку ноќта кон среда и во среда во северните делови на планините ќе се формира дополнителна снежна покривка, а мала снежна покривка ќе се формира и понекаде на повисоките места.

Од овој влажен бран врнежите ќе бидат пообилни на западот (над 25 л/24ч) особено во ноќта кон среда и во среда претпладне кога во републиката ќе започне да дува и повремено силен северозападен ветер (над 65 км/час). Потоа следува период на стабилно и сѐ потопло време.

Share

Watch Sankarea OVA Episode 2

Animepahe: Kamigami no Asobi anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime websites

Myriad Colors Phantom World Episode 13

Website https://animetv.cc: Watch Osamake: Romcom Where The Childhood Friend Won't Lose animetv Episode 12 stream anime tv

Kuettu: https://www.kuettu.com/animefreakws

Cplusplus: http://www.cplusplus.com/user/animefreakws

Scroll to Top