Ученици се степале во близина на средно училиште во Скопје

пред 2 години

Две деца на 15-годишна возраст се степале во близина на средно училиште во Центар.

МВР информираше дека настанот се случил вчера на пладне.

„Во близина на средно училиште на подрачје на Центар бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца 15 годишници од Скопје“, соопшти МВР.

Сочинети се записници за констатиран прекршок.

Share
Scroll to Top