Фатен арачиновец со четворица миранти од Бангладеш

пред 4 години

Вчера во 15.00 часот на патот Куманово – Скопје, полициски службеници го привеле А.К.(30) од скопското село Арачиново, кај кого при извршена контрола во возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, биле пронајдени четири мигранти од Бангладеш. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, соопшти полицијата.

Share
Scroll to Top